Особливий статус, загальна амністія, вибори, – Фокін про те, що слід зробити для Донбасу

Заступник Кравчука в ТКГ Фокін заявив, що особливий статус треба надати всьому Донбасу, а не тільки окупованій частині.

Об этом сообщает Преступная Россия

Разом із цим без Донбасу Фокін не бачить сучасної України. Наразі ж там “потрібно оголосити загальну амністію та провести вибори”.

Перший український прем’єр та заступник Леоніда Кравчука, як голови української делегації на переговорах у Мінську – Вітольд Фокін. Член ТКГ зробив кілька серйозних заяв.

Про єдиний шлях до миру:

Вітольд Фокін розповів, що дуже добре знає Донбас, адже виріс там. Політик переконаний, що “донецький характер має свою специфіку”.

“Донеччани довго терплять, але коли розгойдаються, зупинити їх дуже важко”, – заявив Фокін.

Тож наразі, коли ситуація на Донбасі вже розгойдалася (а регіон почав занепадати, на думку Фокіна, ще з кінця 80-х років минулого століття), “виконання мінських домовленостей – це єдиний шлях до миру”.

Про поступки у переговорному процесі:

Фокін зауважив, що поділяє думку Кравчука: “Без доброї волі й розумних поступок ні одна, ні інша сторони миру не досягнуть”.

На які поступки можна піти:

Вибори.

На Донбасі потрібно провести вибори. Рада наразі ухвалила в Донецькій та Луганській областях місцеві вибори, заплановані на 25 жовтня, не проводити. Кравчук просить депутатів передумати.

Фокін переконаний: якщо Рада не підтримає Кравчука, це означатиме, що щонайменше частина депутатів “не дуже зацікавлені у мирному врегулюванні конфлікту на Донбасі”.

Загальна амністія:

Заступник Кравчука виділив “важливе питання про амністію”. З обох боків, мовляв, “було скоєно багато злочинів”. Усі слід розслідувати, а винних – притягнути до відповідальності.

“Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів”, – наполягає Фокін, потрібна загальна амністія.

Поступки, на які йти не можна:

Прямі переговори з окупаційною владою.

Фокін каже, що і він, і Кравчук за гарантій безпеки готові поїхати до окупованих районів Донбасу. Однак політик не знає, що з цього приводу думає президент Зеленський.

Не допускає Фокін наразі й можливість прямих переговорів із бойовики. Хіба що з цього приводу “буде відповідне доручення президента або Верховної Ради”.

Зміни до Конституції України:

Російська сторона вимагає, щоб особливий статус Донбасу закріпили у Конституції України. Фокін такі запити вважає надмірними, адже “Конституція – не прохідний двір”.

“Моя позиція – потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, і розв’язати питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу”, – заявив Фокін.

Джерело статті: “http://factor-news.info/osoblyvyj-status-zagalna-amnistiya-vybory-fokin-pro-te-shho-slid-zrobyty-dlya-donbasu/”