Майже 400 спортсменів Білорусі закликали провести нові вибори президента

Близько 400 білоруських спортсменів виступили з публічним вимогою визнати недійсними президентські вибори, що відбулися 9 серпня, і провести повторні вибори глави держави.

Звернення опублікувало видання Tribuna.com.

Серед підписантів — чемпіони світу та Європи, олімпійські призери, заслужені майстри спорту, в тому числі Андрій Кравченко, Дмитро Асанов, Степан Попов, Олександра Герасіменя, Наталя Лещик, Ельвіра Герман, Марина Арзамасова, Анна Гуськова та інші.

Спортсмени закликають змінити склад Центрвиборчкому, звільнити всіх політв’язнів і затриманих на мітингах і розслідувати законність дій співробітників правоохоронних органів. Підписанти також пригрозили відмовою від виступів.

Як повідомлялося раніше, у Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, що відбулися 9 серпня, на яких, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська — 10,1% .

Силовики жорстоко розганяли протестуючих, застосовуючи гумові кулі, світлошумові гранати і водомети. З початку протестів були затримані понад 7 тисяч осіб. До лікарні потрапили щонайменше 250 людей. Білоруські правозахисники повідомили про щонайменше п’ятьох загиблих під час протестів.

Євросоюз не визнав результати президентських виборів у Білорусі і вирішив запровадити персональні цільові санкції проти білоруських чиновників, причетних до насильства і фальсифікації.