200 тисяч білорусів вийшли на протест проти покидька Лукашенка, 125 затриманих (ВІДЕО)

За оцінкою кореспондента білоруської служби Радіо Свобода, на несанкціоновану опозиційну акцію "Марш миру і незалежності" в неділю прийшло більше людей, ніж на першу масову акцію, коли було 220 тисяч людей.

Про це повідомляє Радіо Свобода, Tut.by.

TUT.BY
 
Як передає кореспондент Радіо Свобода, мітингувальники підійшли до стели "Мінськ – місто-герой". Вони кричали: "Іди геть! Ми йдемо на день народження!". Стелу оточили озброєні військові.
 
 Частина колони протестувальників попрямувала до Палацу Незалежності.

Тим часом силовики посилюють охорону резиденції Лукашенка в Палаці Незалежності. Проспект Перемоги перекритий ОМОНом і спецтехнікою.

Як пише Tut.by, в бік Палацу Незалежності проїхала колонна важкої техніки, імовірно – БТР-80.

Силовики, які перебувають біля Палацу Незалежності, підняли щити в бойову стійку. Тут помічені внутрішні війська, ОМОН, є військова техніка, в тому числі водомети, автозаки.

Протестувальники підійшли до кордону і скандують "Скільки коштує совість?"

Люди біля Палацу Незалежності скандують: "Нам не платять!", "На вас чекає трибунал!", "Нас більшість!", "Вийди порахуй", "Ми подаруємо Лукашенку найкращий автозак".

Присутні запалили ліхтарики телефонів і свічки й кричать: "Саша, задувай!".

Люди принесли іграшкові автозаки і вертольоти, капці, кульки з написами, плакати, квіти, вони все це склали на асфальті.

Раніше біля огорожі Палацу залишили чорну труну, на якій лежали квіти. Люди також принесли великого картонного таргана.

Силовики оголошували про незаконний масовий захід і говорили, щоб люди йшли додому через "можливі несприятливі явища у вигляді дощу".

До Палацу Незалежності стягнули мінімум 10 одиниць важкої бойової техніки, імовірно БТР-80.

Як передає Радіо Свобода, пізніше більшість людей від Палацу Незалежності почали рух назад до стели, але тисячі людей все ще залишаються біля кордону силовиків.

Що передувало: 30 серпня, в день народження Олександра Лукашенка, виконуючого обов’язки президента Білорусі, в центр Мінська в район площі Незалежності влада стягнула кілька колон спецтехніки і автозаків, щоб перешкодити людям провести чергову акцію протесту.

Пізніше в центрі Мінська сталися сутички.

У Білорусі з 9 серпня щодня проходять масштабні мітинги проти оголошеної перемоги на них Олександра Лукашенка.