Американські винищувачі почали патрулювати повітряний простір Болгарії

У понеділок, 28 вересня, в рамках місії НАТО винищувачі ВПС США почали патрулювання повітряного простору над Болгарією.

Про це повідомляє пресслужба Об’єднаного командування військово-повітряних сил НАТО. Місія триватиме чотири тижні.

Відзначається, що з військово-повітряної бази Граф-Ігнатієво в Болгарії патрулювання будуть проводити шість американських винищувачів F-16 Fighting Falcon. Болгарські винищувачі також будуть задіяні в місії.

У Північноатлантичному альянсі заявили, що місія є частиною посилених заходів НАТО з охорони повітряного простору в регіоні, які були введені у відповідь на незаконну анексію Криму РФ і дестабілізацію східної України.

«Крім забезпечення безпеки в небі Болгарії, спільне патрулювання поліпшить здатність болгарських і американських пілотів працювати разом. Ця місія також є демонстрацією солідарності союзників», — йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що три стратегічних бомбардувальники B-52 ВПС США 14 вересня знову увійшли в повітряний простір України. У супроводі українських винищувачів вони взяли курс до акваторії Чорного моря для спільних дій з державами-партнерами в сфері колективної безпеки.

Попередній політ над територією України американські B-52 здійснили 4 вересня. Від кордону з Польщі до Чорного моря і назад їх супроводжували винищувачі Су-27 і МіГ-29 бригад тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України.