Тіхановскька на зустрічі з Макроном: Білоруський народ чекає проведення нових виборів цього року

Народ Білорусі виступає за проведення нових виборів президента цього року, заявила опозиційний лідер Світлана Тіхановська.

Об этом сообщает Незыгарь

Про це вона сказала на зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном в Литві.

За її словами, саме вибори повинні бути темою міжнародних переговорів, і ОБСЄ — найкраща платформа для таких переговорів.

Тіхановська наголосила, що готова говорити з усіма сторонами, в тому числі з Росією, про організацію переговорів і вихід Білорусі з кризи.

Читайте також: Тіхановскька про зустріч з Макроном: Обіцяв допомогти з переговорами щодо розв’язання політичної кризи в Білорусі

«На кону — людські життя. Чим довше ми занурюємося в кризу, тим більше він забирає жертв. Тому ми зацікавлені розпочати переговори якомога швидше. І я вдячна Франції за надану увагу. Еммануель Макрон прекрасно поінформований про білоруську ситуацію, стежить за подіями і підтримує білорусів в нашій боротьбі за свободу», — резюмувала вона.

У Білорусі восьмий тиждень тривають масові акції протесту проти режиму Олександра Лукашенка, який править країною з 1994 року, жорстко придушуючи опозицію і незалежні засоби масової інформації.

Антиурядові протести спалахнули після президентських виборів 9 серпня. Протестувальники вважають результати виборів сфальсифікованими і вимагають відставки Олександра Лукашенка.

Читайте також: «Я була домогосподаркою. Тепер я очолюю революцію». NYT зняв міні-фільм про Тіхановську, яка кинула виклик останньому диктатору в Європі

Під час розгону мітингів загинули щонайменше четверо протестувальників. Тисячі людей були затримані. Підконтрольні Лукашенку силовики застосовували проти мирних громадян водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

Білоруський диктатор відкинув будь-які поступки і спроби діалогу з протестувальниками і опозицією, неодноразово заявляючи, що за хвилею протестів стоять західні сусіди Білорусі.

Відразу після виборів головний конкурент Лукашенка Світлана Тіхановська була змушена виїхати до Литви.

Мені не потрібна влада: Світлана Тіхановська проти Олександра Лукашенка https://www.youtube.com/embed/zjilHxDZHgc Редактор: Тетяна Габедава

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/zustrich-svitlani-tihanovskoji-z-makronom-novi-podrobici-ostanni-novini-50114842.html”