Гуртожиток, скандали, викладачі та коханки. Як ректор Наталія Лазаренко заробляє на проживанні та оренді

Гуртожитки вінницького педагогічного університету часто в гущі скандалів. Умови для проживання жахливі. Немає гарячої води та елементарних душів.

Студентів без пояснень вишвирюють з гуртожитку, хоча беруть гроші за проживання наперед.

Кришує це все та “стриже лівак” ректор Наталія Лазаренко. Вона ж через підставних осіб здає в оренду приміщення комерційним фірмам без звітності про орендну плату.

ВДПУ — чорна корупційна дірка

Для початку наведемо декілька коментарів з освітнього порталу education.ua, які студенти залишили під сторінкою вінницького педагогічного університету. Правда вражає…

1. Побори за гуртожитки — окрема тема. Беруть багато — не роблять нічого. Ніякого ремонту, ще й в доповнення вимагають гроші на труби, унітази і все інше, а в заключенні абсолютно нічого не роблять. Гуртожитки жахливі! Студенти бояться комусь щось сказати, бо їх постійно залякують.

2. Спочатку нас виселили з гуртожитку (без жодних документів і постанов) в середині березня, а зараз сказали, що за ті місяці гроші не повернуть. ВДПУ — чорна корупційна дірка.

3. Коли пишеш заяву на гуртожиток, то приклади до неї, будь ласка, 200 грн. І номер кімнати можеш не писати: в одній кімнаті зробив ремонт, то й в іншій зробиш, не розвалишся.

4. Зупинюся ще раз на гуртожитках. В рік платиш 4000 за гуртожиток, потім постійно на ремонт, потім на благоустрій. А живеш на купі, пишеш на колінах, бо немає де поставити стіл, в вікнах величезні щілини, зимою дуже холодно. Води гарячої немає і не буде, але можеш за свої гроші ставити бойлер.

То куди ж діваються ті 4000 з людини?

Гуртожитки — обличчя університету, який очолює Наталія Лазаренко. Та розсадник корупції

Як нам підтвердили педуніверситетські джерела, у березні цього року студентів дійсно викинули на вулицю. Без пояснень і будь-яких документів. На прохання повернути гроші адміністрація вишу розвела руками.

Гуртожиток — місце заробітку

Гуртожиток, який знаходиться поруч з університетом, не може вмістити всіх студентів. Не вистачає приблизно 1200 місць.

Комп’ютерний клуб — ліві гроші для Наталії Лазаренко від оренди?

Студенти вимушені знімати квартири або кімнати у вінничан у той час, як… в гуртожитку приміщення здаються під оренду. І робиться це без укладання договорів про оренду. Про це повідомив редакції співробітник університету, який попросив не публікувати своє прізвище через неминучу розправу з боку Наталії Лазаренко. 

“В гуртожитку №4Б є перукарня. Вона працює без будь-яких документів про оренду приміщення. Звісно, гроші платять вони справно, і це не 100 гривень. Але платять не на розрахунковий рахунок університету, а напряму в кишеню ректору Наталії Лазаренко”, — стверджує співробітник університету.

Також чоловік каже і про те, що в іншому гуртожитку №3 теж здаються приміщення під бізнес. Одне під комп’ютерний клуб, а інше — під LogoClub. Але чи і з ними є угода про оренду, — чоловік просить розібратися вже департамент освіти у Вінницькій області і відповідні правоохоронні органи.

Дитячий LogoClub також має стати об’єктом перевірки правоохоронними органами. Чи тут також краде Наталія Лазаренко?

Студенти ремонтують, а живуть… викладачі з коханками

З коментарів на сайті education.ua стало відомо, що студенти платять за проживання в гуртожитку чотири тисячі гривень на рік. А ще вони роблять у кімнатах ремонти, вставляють вікна, міняють каналізаційні труби, фарбують тощо. А потім ці витрати записують як ті, які були проведені з бюджету університету.

“Я зробив ремонт у своїй кімнаті два роки тому. Через рік мене «попросили». Сказали, що можу поселитися в іншій кімнаті. Але я ж зробив ремонт! На це комендант сказала, що можу валити на всі чотири сторони, і якщо, мовляв, такий розумний, то мені потрібно зняти квартиру і «качати» права там. Я так і зробив. Але цікавий і той факт, що наче у моїй кімнаті поселили якогось співробітника університету, — пише студент Олександр.

Журналісти вирушили до університету та зустрілися ще з одним викладачем. Він підтвердив слова про те, що в гуртожиток поселяють викладачів. І поселяють в кімнати, де зроблений гарний ремонт. При цьому виявився ще один дуже пікантний факт…

“В гуртожитку живуть викладачі. Це так. І живуть навіть ті, хто має власні квартири. Це, наприклад, начальник відділу охорони Ігор Попик і завідувач Мистецьким центром Олександр Біцюк. Останній, до речі, живе в гуртожитку з коханкою-студенткою, хоча має дружину і двоє діток, — розповів наш співбесідник. — Ой, про нього можна говорити багато. Він постійно в запої і може навіть в університет прийти в алкогольному сп’янінні. Але ректор Наталія Лазаренко його не вижене. Тому що він разом з проректором Людмилою Бровчак регулярно носять для неї гроші, які заробляють, без документів здаючи в оренду актовий зал для концертів”.

Відомо, як використовуються інші приміщення. Спортивна зала віддається для проведення змагань. Але ніяких договорів про короткострокову оренду ніхто ніколи не бачив, адже, ви ж розумієте, їх не існує. 

“А ще у старому приміщенні, яке має примітку “аварійне”, заступник декана факультету математики, фізики і комп’ютерних наук Дмитро Коломієць організував виробництво меблів, — додає викладач. — Там цілий цех! А прикриває це тим, що там начебто проходить виробнича практика. Звісно, якісь гроші він також відстьогує Наталії Лазаренко. Ось такий бізнес на державі!”.

Питання до правоохоронців — це приватне кафе на території університету. Кажуть, що його “бізнесує” проректор. Це при тому, що столову для студентів було закрито.

Кафе, яке належить проректору — ще один привід перевірки правоохоронцями 

Поки редакція готує інформаційні запити до Міністерства освіти та особисто до ректора Наталі Лазаренко щодо порушених у статті питань, звертаємося до керівництва правоохоронних органів Вінниччини негайно провести перевірку щодо можливого незаконного збагачення ректора Наталії Лазаренко та порушити кримінальні справи.

Як повідомляли ЗМІ, у вінницькому педунівері знущалися над студенткою та знімали відео

Сергій Замостянський