«Виглядає дико». Заступник голови НБУ Сологуб відреагував на отримання догани

Заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб у Twitter назвав дикістю оголошення догани й недовіри йому та першій заступниці голови НБУ Катерині Рожковій.

Об этом сообщает FIB

"Прозорість є однією з п’яти цінностей НБУ. Саме за це ми отримали престижну нагороду 2019 року. Тому виглядає дико отримати догану за професійні та неупереджені комунікації, навіть якщо інтерв’ю "Інтерфакс-[Україна]" та коментар Kyiv Post не сподобалися багатьом у владних кабінетах", – написав він.

Прозорість є однією з п’яти цінностей @NBUkraine Саме за це ми отримавших престижну нагороди у 2019 году. Тому Виглядає дико отріматі догани за Професійні та неупереджені комунікації даже если інтерв’ю @interfaxua та коментар @KyivPost НЕ сподобались Багата у Владніл кабінетах pic.twitter.com/rWN5XWJENO

— Dmytro Sologub (@DmytroSologub) October 6, 2020

В інтерв’ю "Інтерфакс-Україна", яке вийшло 24 вересня, Сологуб, окрім іншого, говорив, що Київ втратив можливість отримати два транші МВФ до кінця року, тому потрібно намагатися одержати один.

Сологуб обійняв посаду заступника голови Нацбанку в березні 2015 року. Рожкову першою заступницею голови регулятора затвердили в червні 2018 року.

Рада НБУ оголосила їм обом догану і висловила недовіру 2 жовтня. Причиною такого рішення в НБУ назвали "порушення розпорядчих актів НБУ, кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ, порушення вимог Кодексу законів від праці". За даними "Інтерфакс-Україна", керівник НБУ Кирило Шевченко голосував за це рішення.

Рожкова сказала, що причиною догани може бути спілкування її та Сологуба зі ЗМІ. Вона теж згадувала коментар Kyiv Post. "Нічого крамольного, що б ішло врозріз із "генеральною лінією партії", не озвучувалося. Ми казали, що незалежність НБУ – це про колегіальність. Що новій команді треба трохи часу, щоб спрацюватися. І все в такому дусі. Не вірите, що у 2020 році можуть оголошувати догану за спілкування із засобами масової інформації? Я теж до кінця не вірила, що цензура дійшла до стін Національного банку. Але чому дивуватися, якщо рішення приймалося "вночі зухвало топором", – заявила вона.

Член ради Віталій Шапран назвав дії ради НБУ "педагогічними" і сказав, що оголошення недовіри та догана не означають звільнення Рожкової й Сологуба. "Якщо вони зміняться, будуть шукати наших голосів, будуть працювати, підійдуть до нас, пояснять свою позицію, наприклад, то все можливо надалі", – заявив Шапран.

Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/vigljadaje-diko-zastupnik-golovi-nbu-sologub-vidreaguvav-na-otrimannja-dogani-1521691.html”