Оголосили лауреатів Нобелівської премії з фізики, вони вивчали «чорні дири»

Нобелівський комітет у Стокгольмі, у вівторок, 6 жовтня, оголосив Роджера Пенроуса та Рейхарда Гензеля й Андрею Гез лауреатами премії з фізики.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сторінці Нобелівської премії у Твіттері.

Пенроус отримав Нобелівську премію "за відкриття того, що утворення чорних дір є надійним передбаченням загальної теорії відносності".

Гензель і Гез стали спільними лауреатами премії "за відкриття надмасивного компактного об’єкта в центрі нашої галактики".

Минулого року Нобелівську премію з фізики було присуджено Джеймсу Піблсу "за теоретичні відкриття у фізичній космології" та Мішелю Майору і Дідьє Квелоцу "за відкриття екзопланети, яка обертається навколо зірки сонячного типу".

Як повідомлялося, з 5 по 12 жовтня проходить Нобелівський тиждень.

У понедіок було оголошено лауреатів Нобелівської премії з фізіології і медицини. Цього року ними стали Харві Дж. Альтер, Майкл Хоутон та Чарльз М. Райс — за відкриття вірусу гепатиту С.

Лауреат премії з хімії буде відомий 7 жовтня, літературну премію вручать 8 жовтня, премію миру – 9 жовтня, а лауреат нагороди за економічні досягнення стане відомий 12 жовтня.

Цього року призовий фонд Нобелівської премії становитиме 10 млн крон (1 млн дол.). Через пандемію коронавірусу вперше з 1944 року церемонія нагородження Нобелівських лауреатів у Швеції проводитиметься без їхньої особистої присутності.