«Були вирвані з контексту». У Ватикані роз’яснили слова Папи Франциска про одностатеві союзи

Ватикан роз’яснив слова Папи Римського Франциска про одностатеві союзи, заявивши, що вони були вирвані з контексту.

Об этом сообщает Преступная Россия

Про це йдеться в листі, який отримали католицькі єпископи з усього світу, пише CNN.

«Понад рік тому під час інтерв’ю Папа Франциск відповів в різний час на два різних питання, які в документальному фільмі були відредаговані і опубліковані як одна відповідь без належного контексту, що призвело до плутанини», — наголошується в листі.

У ньому також говориться, що слова Папи Франциска про необхідність закону про цивільні союзи стосувалися подій в Аргентині десять років тому, коли він був архієпископом Буенос-Айреса.

При цьому Папа Римський говорив про те, що одностатеві пари мають право на захист законом, а не про одностатеві шлюби.

«Зрозуміло, що Папа Франциск мав на увазі певні положення, прийняті державами, і вже точно не доктрину Церкви, яку він неодноразово підтверджував протягом багатьох років», — зазначається в листі.

Читайте також: Андрій Сабініч Папа Франциск і одностатеві шлюби

Заява про те, що представники ЛГБТ-спільноти діти Божі і мають право на сім’ю, також були витлумачені невірно.

У Ватикані стверджують, що Папа говорив про те, що «син або дочка з гомосексуальною орієнтацією ніколи не повинні піддаватися дискримінації в сім’ї».

21 жовтня на кінофестивалі в Римі пройшла прем’єра фільму Євгена Афінеєвського «Франческо», в якому Папа Римський Франциск нібито підтримав цивільні одностатеві союзи, заявивши, що представники ЛГБТ-спільноти є «дітьми Божими і мають право на сім’ю».

Один з радників понтифіка Антоніо Спадаро сказав, що заява Папи є старою і була зроблена ще в 2019 році в інтерв’ю Televisa. У свою чергу журналістка Валентина Алазракі, яка брала це інтерв’ю, заявила, що не пам’ятає такі слова Франциска. Євген Афінеєвський стверджував, що Папа зробив свою заяву в розмові з ним, але не уточнив, коли це сталося.

Редактор: Тетяна Габедава

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/odnostatevi-shlyubi-vatikan-roz-yasniv-slova-papi-rimskogo-ostanni-novini-50121663.html”