Гендиректор Moderna назвав чесною ціну вакцини від коронавируса в районі $30

Фармацевтична компанія Moderna планує продавати свою вакцину від коронавируса за ціною від $25 до $37 за дозу, повідомив генеральний директор компанії Стефан Бансель (на фото). За його словами, конкретна ціна буде залежати від обсягу замовлення.

«Це справедлива ціна, враховуючи, у скільки системі охорони здоров’я обходяться тяжкохворі COVID-19», — сказав пан Бансель газеті Welt am Sonntag. Він назвав ціну вакцини від коронавируса порівняною з ціною вакцини від грипу — від $10 до $50 за дозу.

Moderna планує виробити 20 млн доз вакцини до кінця 2020 року, частина з них буде доступна в Європі в цьому році, оголосив пан Бансель. Говорячи про угоду з ЄС про постачання препарату, він зазначив, що укладення договору — це «справа кількох днів». За словами пана Банселя, Moderna близька до досягнення домовленості з Єврокомісією.

Нагадаємо, в серпні Moderna домовилася з урядом США про постачання 100 млн доз вакцини від COVID-19 за $1,5 млрд. Для вакцинації препаратом mRNA-1273 потрібні дві дози. Таким чином, США заплатять $30,5 за набір доз на одну людину.

Фото: Getty Images