У Києві під час карантину «помер» кожен четвертий ресторан — Тинний

На тлі пандемії COVID-19 та карантинних обмежень в Україні ситуація у ресторанному бізнесі "трагічна", у Києві помер кожен четвертий такий проєкт.

Об этом сообщает THE Люди

Про це під час презентації і обговорення дослідження "Наслідки епідемії COVID-19 та карантинних заходів для провідних секторів економіки України", заявив власник ресторанів "Прага", "Montecchi Capuleti", "Marlin" Ігор Тинний.

Організтори заходу — "Центр прикладних досліджень", Фонд Конрада Аденауера в Україні, Економічна правда.

"У ресторанах ситуація де-факто трагічна. Об’єкти були закриті, жодного ресторану нема прибуткового у цьому році. У цьому секторі ми втратили до 350 робочих місць за цей рік", — сказав Тинний, оцінюючи роботу свого ресторанного бізнесу.

"Стосовно ресторанів — я думаю, що в Києві на даний момент помер кожен 4-й проєкт. А в містах, де менше скупчення населення, ситуація в рази гірша. Мільйони людей залишились без засобів для існування", — підкреслив він.

Тинний також розкритикував введення локдауну навесні та політику карантину щодо карантинних обмежень.

"Від самого початку локдаун в тому вигляді, який він був зроблений, із зупинкою деяких індустрій, він абсолютно безглуздий. Щоранку я бачу напхані людьми маршрутки, які везуть людей на роботу. Там шанси заразитися COVID більші, ніж у преміальному ресторані, якому зараз буде заборонено працювати, а в маршрутку як пхалися, так і будуть пхатися, і ніхто цього не зупинить.

Мені здається, що був обраний хибний шлях і хибний шлях обирається зараз. Чому влада вводить карантин з початку січня? Та тому що влада не зможе проконтролювати і примусити людей сидіти вдома, не святкувати новорічні свята. Оцінка дій уряду у боротьбі з COVID — наднизька, вони просто копіюють досвід більш заможних країн, не розуміючи, що ми собі цього не можемо дозволити апріорі", — сказав бізнесмен.

Читайте також: Вбивство вихідного дня. Як економіка та бізнес відреагують на новий карантин

Нагадуємо:

За першу добу дії "карантину вихідного дня" поліцейські розпочали 9 кримінальних проваджень та склали 990 адміністративних протоколів за порушення карантинних обмежень.

Працювали 1542 рейдові групи, які перевірили понад 17 тисяч суб’єктів господарювання.

У результаті припинено роботу 1355 закладів господарювання, діяльність яких забороняється у вихідні дн

Економічна правда

Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/12/14/669151/”