Литовська компанія, пов’язана з керівником «Роснефти», постачала обладнання в Крим

Литовська компанія, пов’язана з керівником російської "Роснефти" Ігорем Сечіним, експортувала обладнання для електростанцій у Криму в обхід санкцій ЄС, з’ясувало розслідування LRT.

Компанія Run Engineering з Литви постачала до РФ обладнання, яке згодом використовували під час будівництва двох електростанцій в анексованому Росією Криму. Такого висновку дійшли журналісти-розслідувачі литовської національної телерадіокомпанії LRT, результати якого опубліковані у вівторок, 20 липня, зазначає DW.

Як вдалося з’ясувати авторам розслідування, литовська компанія експортувала виготовлене в Литві та Чехії обладнання російській компанії "Воронеж-Аква", яка з 2016 року брала участь у будівництві двох електростанцій в анексованому Криму — Таврійської (Сімферополь) та Балаклавської (Севастополь). Обидві було запущено 2019 року. 

Зв’язок з "Роснефтью"

За даними розслідувачів, акціонери Run Engineering тісно пов’язані з президентом російської державної енергокомпанії "Роснефть" Ігорем Сечіним. "Роснефть" з 2014 року перебуває під санкціями Євросоюзу, запровадженими через російську військову агресію в Україні.

Обладнання для фільтрації та підготовки води проєктується та виробляється на підприємствах Run Engineering у Литві та Чехії, а потім експортується до Росії на "Воронеж-Аква", йдеться в статті журналістів-розслідувачів, опублікованій, зокрема, російською мовою. 

Німецькі фільтри на обладнанні в Криму

На цьому обладнанні були встановлені мембранні фільтри, виготовлені в Німеччині компанією inge GmbH, яка віднедавна входить до концерну DuPont Water Solutions. Згодом воно опинилося на кримських електростанціях. У німецькій фірмі на запит DW відповіли, що не знали про використання своєї продукції в обладнанні, яке потім опинилося в Криму. "Ніколи протягом часу співпраці з Run Engineering inge GmbH не знала нічого та не мала жодних свідчень того, що продукція, доставлена замовнику, може бути використана за іншим призначенням, ніж вказувала компанія", — ідеться у письмовій відповіді DuPont Water Solutions. 

 

Крім того, в німецькій компанії додали, що відповідність всім правилам експорту та санкційним обмеженням "має найвищий пріоритет" у DuPont та inge GmbH. А тому компанія, за власними даними, проводить навіть більш ретельну перевірку своєї експортної діяльності, ніж того вимагають законодавчі приписи. "Перед тим як починати співпрацю з новим замовником, проводиться автоматизовний скрінінг з використанням баз даних, перевірених на предмет актуальної причетності до санкційних списків Німецького федерального відомства економіки та експортного контролю", — йдеться у відповіді DuPont на запит DW.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *