Голова ВСУ заявила, що суддів не можна перевіряти занадто часто

 Голова Верховного Суду Валентина Данішевська заявила, що не можна часто перевіряти суддів на доброчесність, адже тоді вони стають залежними від того, хто їх перевіряє.

Про це вона заявила в етері програми «Мокрик По Живому» на hromadske.

Зокрема, на думку Данішевської, перевіряти суддів-членів Вищої ради правосуддя (ВРП) не треба, оскільки вони раніше вже проходили перевірку.

«Перевірка на доброчесність — це перевірка людини, а не посади. Якщо суддя, наприклад, пройшов кваліфікаційне оцінювання як суддя апеляційної інстанції, потім він кандидував до Верховного Суду, знову пройшов перевірку, і потім як найкращого свого представника судова влада делегувала його для того, щоб він 4 роки попрацював у ВРП, то які підстави цю людину знову перевіряти?», — сказала вона.

Вона додала, що аби суддя був незалежним, його можуть перевіряти тільки відповідні органи в тому разі, якщо він вчинить правопорушення.

За її словами, коли у 2016 році після Революції гідності всі органи були перезавантажені, тож судова влада теж підпала під цей процес, «хоча ніде у світі так не робиться».

«Але всі наголошували, що це одноразова процедура. Суддя ніколи не буде незалежним, якщо тою мірою, якою будуть змінюватися комісії, їх всі будуть перевіряти на свій смак. […] Критерії доброчесності які? Критерії правопорушень є, а доброчесності — немає», — зазначила Данішевська.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *