Через відсутність палива зупинено 19 блоків ТЕС та ТЕЦ – Укренерго

Станом на 11 жовтня через відсутність палива не можуть працювати 19 блоків теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ) загальною потужністю 6,9 ГВт.

Про це повідомляє Укренерго.

«Станом на 09:00 11 жовтня в аварійному ремонті за заявками виробників перебувало 11 блоків та 2 корпуси ТЕС та ТЕЦ загальною потужністю 2,6 ГВт, тоді як на ранок 4 жовтня лише 3 блоки та 1 корпус ТЕС та ТЕЦ загальною потужністю 0,9 ГВт. Крім цього, за заявками виробників, через відсутність палива не можуть працювати 19 блоків ТЕС та ТЕЦ загальною потужністю 6,9 ГВт», — йдеться у повідомленні.

Укренеро повідомляє, що за тиждень з 4 до 11 жовтня запаси вугілля на складах ТЕС зменшилися на 6,5% до 666,6 тис. тонн. Зокрема, запаси газового вугілля знизилися на 4,7% до 511 тис. тонн, антрацитового — на 12% до 155,6 тис. тонн.

Середньодобові обсяги поставок вугілля за останні 10 днів становили 56,5 тис. тонн, тоді як витрата (спалювання) — 61,6 тис. тонн.

Відповідно до графіка накопичення палива, затвердженого Міненерго, на складах ТЕС знаходилося у 3,9 раза менше вугілля, ніж мало бути на 11 жовтня.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики планує зобов’язати виробників електроенергії з вугілля припиняти виробництво у разі зменшення запасів вугілля на складах нижче гарантованого рівня.

Міністерство розраховує на збалансування запасів вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ) за рахунок імпорту. За даними міністерства, у жовтні Україна планує імпортувати 600 тис. тонн вугілля, плановий власний видобуток становить 1,7 млн тонн.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *