СБУ розслідує причетність «російських спецслужб» до кібератак на державні органи

 Служба безпеки України розслідує «причетність російських спецслужб» до кібератак на низку українських органів влади 14 січня, випливає з повідомлення відомства.

Розслідування ведеться спільно з Держспецзв’язку та Кіберполіцією, зазначили у відомстві. Як повідомляють у відомстві, роботу більшості ресурсів вдалося відновити, зазначає Радіо Свбода.

«Також за ініціативи СБУ було відключено низку критичних державних ресурсів, у тому числі портал державних послуг «Дія», до локалізації технічної проблеми та для недопущення поширення атаки. Мобільний застосунок «Дія» працював і працює у штатному режимі», – йдеться в заяві.

У СБУ назвали версію про використання хакерами однієї вразливості системи керування контентом лише однією з тих, які опрацьовувалися.

«Зараз, наприкінці дня, ми можемо з великою ймовірністю стверджувати, що серед інших мала місце так звана supply chain attack, тобто атака через ланцюжок поставок. Зловмисники зламали інфраструктуру комерційної компанії, що мала доступ з правами адміністрування веб-ресурсів, постраждалих внаслідок атаки», – пояснюють у Службі.

Протягом вихідних фахівці продовжать роботи для встановлення замовників атаки і подальшої офіційної атрибуції.

«Наразі можна говорити, що є окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами Російської Федерації», – зазначає пресслужба СБУ.

Про кібератаку на урядові сайти стало відомо вранці 14 січня. В СБУ повідомили, що витоку даних внаслідок кібернападу, за попередньою інформацією, не відбулося. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевнив, що дані українців перебувають у безпеці, оскільки через хакерську атаку постраждала працездатність деяких сайтів, а не реєстрів.

Жодне угруповання не взяло на себе відповідальність за хакерську атаку, але російських хакерів, пов’язаних з Москвою, неодноразово звинувачували в кібератаках на українські урядові вебсайти й інфраструктуру в минулому.

У Європейському союзі заявили, що мобілізують ресурси, щоб допомогти Україні справитися з кібератакою на її урядові сайти. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель сказав, що наразі невідомо, хто стоїть за нападом, але «ми можемо здогадатися».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *