Головнокомандувач Збройних сил України: Росія щодня випускає від 10 до 14 крилатих ракет по українських обʼєктах

 Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний повідомив, що Росія щодня випускає від 10 до 14 крилатих ракет по українських обʼєктах цивільної інфраструктури.

Як повідомляє Генштаб ЗСУ, Залужний сказав про це під час телефонної розмови з головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі, що відбулася у ніч на 13 травня.

«Останнім часом Росія вдається до тактики масованого використання надзвукових протикорабельних крилатих ракет типу Х-22 по зазначених обʼєктах. Так, минулої доби по Кременчуцькому нафтопереробному заводу противник застосував 12 крилатих ракет, дві з яких вдалося збити з ПЗРК «Стінгер». Однією з причин переходу противником до цієї тактики є відмова від застосування авіації, яка несе великі втрати», – сказав Залужний.

У розмові з Міллі головнокомандувач ЗСУ також подякував США за допомогу Україні і наголосив, що українська сторона веде «суворий облік і контроль» за використанням наданих матеріальних засобів.

«Ми готові поділитися всіма матеріалами з посольством Сполучених Штатів, як тільки воно повернеться до України», – наголосив Залужний.

За даними Генштабу, станом на 13 травня Росія втратила у масштабній війні проти України 200 своїх літаків. Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє.