Україна ніколи не визнає Крим частиною рф та автономію «лднр» — Зеленський

 Президент України Володимир Зеленський заявляє, що Україна ніколи не визнає автономію псевдореспублік днр і лнр після того, як все там було зруйновано росією і вбито десятки тисяч людей.

Про це він сказав в інтерв’ю італійському каналу Rai 1, відповідаючи на питання, чому Україна не погоджується визнати за двома псевдореспубліками на сході України широку автономію, повідомляє Укрінформ.

"Широка автономія Донбасу? Там нічого не залишилось. Яка широка автономія? Чого? …Перед тим, як говорити про той чи інший формат тих територій, не можна було вбивати десятки тисяч людей. Ось в цьому проблема. Вони вбили, все зруйнували і кажуть, щоб давати тепер автономію. Ми ніколи не визнаємо їх автономію", — наголосив Президент.

Він зазначив, що Україна постачає на ту територію воду, розвивала міста і села, які контролювала останні 8 років, а росія усе там зруйнувала.

"Вони (псевдореспубліки днр і лнр — ред.) пропонували не широку автономію. Вони визнали території цих так званих республік окремими республіками. І вони не входять до складу рф. Якщо говорити про ту чи іншу автономію, то вона має входити до складу тієї чи іншої держави. А вони визнали їх окремими, відокремили їх. Вони там написали свої конституції ці псевдореспубліки і сказали, що всі території Донецької і Луганської областей їх земля. Але ми там жили, ми все розвивали. А тепер вони кажуть, що це їх земля, і росія визнала їх окремими самостійними псевдореспубліками. І пішла війною, щоб начебто очистити Донбас від нацистів. Перевернули все з ніг на голову. І після цього вони знайшли виправдання своїх нелегітимних кроків", — зауважив Зеленський.

За його словами, питання про ту чи іншу автономію ніхто не ставив. "Росія просто пішла війною і потім буде ставити питання про автономію?", — сказав він.

Таке саме він сказв і про Крим.

«Ні. Ми ніколи не визнаємо Крим частиною російською федерації. Крим мав і до війни автономію. Він і є Автономною Республікою Крим зі своїми правами, своїм парламентом. Але це була українська територія. Автономна Республіка Крим у складі України», — сказав Президент.

Він нагадав, що в ході переговорів української і російської делегацій була пропозиція врегулювати питання Криму пізніше, але росія не дала згоди.

«Ми говорили в ході переговорів про те, що добре, рішення по Криму не на часі під час війни. На часі людське життя. Давайте відставимо це питання у наших перемовинах, якщо воно ускладнює процес перемовин. Якщо питання Криму ускладнює питання зустрічі між президентами, то ок, відставимо це питання. Ми навіть пропонували відставити це питання на деякий час і врегулювати його впродовж 10 років. Але ми не почули згоди на це питання», — зазначив Зеленський.