У росії різко подорожчали запчастини до авто, іх вистачить ще на 2-4 місяці

Складнощі з постачанням імпортних бамперів, скла, фар та інших кузовних елементів призвели до їх дефіциту та подорожчання в середньому на 30%.

Про це повідомляє «Коммерсант» з посиланням на дані «Тінькофф-страхування».

Найбільше подорожчали бампери (передній та задній) — на 34% та 32% відповідно, також на 32% — передні фари, крила — на 31%, передні двері — на 30%, капоти, задні двері та ґрати радіатора — на 29% , скла — на 26%.

Найбільше подорожчали деталі для Ford – на 83%. Запчастини для Subaru зросли у ціні на 48%, Mercedes – на 44%. Деталі для BMW зросли у ціні на 41%, а для Audi – на 39%. Деталі для Mitsubishi та Renault зросли в ціні на 34%, Volvo – на 33%, Skoda – 31%, Mazda – 29%.

Запчастини для Lada подорожчали на 27% — російський виробник не увійшов до десятки брендів з деталями, що найбільш виросли в ціні. Загалом кузовні запчастини на складах у росії можуть вистачити ще на два-чотири місяці, вважають опитані газетою експерти. Найкраща ситуація з розхідниками.

Зростання цін на автозапчастини та їх обмежена доступність вже призвели до того, що Банк росії дозволив страховикам розраховувати вартість ремонту в рамках ОСАЦВ лише за неоригінальними запчастинами для стримування вартості полісу.

Раніше повідомлялося, що, згідно зі звітом Асоціації європейського бізнесу, продажі нових легкових та LCV (легких комерційних) автомобілів у росії у квітні 2022 р. порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротилися на 78,5%. Це найгірший місячний результат продажів за всю історію спостережень асоціації, включаючи 2020 р.