У річницю Хіросіми Reuters окреслює нові загрози на тлі захоплення АЕС України росією (ВІДЕО)

… У суботу зранку в Хіросімі били дзвони, місто відзначає 77-му річницю першого в світі атомного бомбардування. Водночас на тлі вторгнення РФ в Україну, над світом нависла нова ядерна загроза, зважаючи на захоплення деяких АЕС, мінування приміщень станцій, а також розміщення на їх території ракетних комплексів.

"РФ вторглася в Україну 24 лютого, і незабаром після цього російський президент Владімір Путін побіжно підняв питання про можливість ядерного удару. Конфлікт також посилив занепокоєння щодо безпеки українських атомних станцій", – пише Reuters про сучасні виклики, згадуючи трагедію в Хіросімі наприкінці Другої світової війни.

Мер Хіросіми Кадзумі Мацуї, місто якого цього року не запросило російського посла на церемонію, гостро і критично висловився щодо військових дій Москви в Україні.

«Вторгаючись в Україну, російський лідер, обраний для захисту життя та майна свого народу, використовує свої населення як знаряддя війни, крадучи життя та засоби до існування цивільних осіб в іншій країні», — сказав Мацуї.

«У всьому світі набирає обертів думка про те, що мир залежить від ядерного стримування», — додав він.

Нагадаємо, о 8:15 ранку 6 серпня 1945 року американський військовий літак B-29 "Енола Гей", пілотований льотчиком Полом Тібетсом, скинув бомбу під назвою «Малюк» і вбив 140 тисяч жителів міста. Ще тисячі людей померли пізніше від травм і захворювань, пов’язаних з радіацією.

У суботу, коли цикади шуміли в важкому літньому повітрі, пролунав Дзвін миру, і люди, що зібралися вшанували жертв трагедії хвилиною мовчання саме той час, коли вибухнула бомба.

«На початку цього року п’ять держав, що володіють ядерною зброєю, виступили зі спільною заявою: «Ядерну війну неможливо виграти, і її ніколи не можна вести, — сказав Мацуї і додав – Чому вони не намагаються виконати свої обіцянки? Чому дехто навіть натякає на застосування ядерної зброї?»

Після катастрофи в Хіросімі, 9 серпня відбулось атомне бомбардування американськими військовими Нагасакі, в результаті цієї атаки миттєво загинуло понад 75 тисяч людей. Японія капітулювала через шість днів, завершивши Другу світову війну.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *