Готують сталеві клітки: росіяни планують показовий «суд» над військовополоненими у Маріуполі

У тимчасово захопленому Маріуполі загарбники планують влаштувати самосуд над українськими захисниками.

Про це у Телеграмі повідомила Маріупольська міська рада.

«Зараз на сцені Маріупольської камерної філармонії російські окупанти збирають тюремні клітки. Діаметр арматури — 20 мм. Загарбники планують у вересні влаштувати показовий «суд» над захисниками України», — йдеться у повідомленні.

Маріупольський міський голова Вадим Бойченко закликав світ не допустити цього.

«Окупанти продовжують нехтувати усіма міжнародними нормами. Вони продовжують множити воєнні злочини, демонструючи зневагу до всього цивілізованого світу. Звертаюся до світової спільноти, ООН та Червоного Хреста втрутитися у ситуацію, аби працювали правила поводження з військовими полоненими. Ми маємо зробити усе, щоб наші захисники повернулися до України живими та не допустити у Маріуполі другої Оленівки», — заявив він.

Як повідомлялося, понад 80 днів українські захисники тримали оборону Маріуполя. 16 травня за наказом вищого військового керівництва (тобто головнокомандувача Володимира Зеленського та під гарантії міжнародних гуманітарних організацій (так стверджували саме представники української влади — А) вони погодилися на евакуацію з заблокованого загарбниками меткомбінату «Азовсталь». Українські військові потрапили у в’язниці росії та «днр». Тривають перемовини про їх звільнення.

Пізніше керівництво Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця заявило, що не надавало ніяких гарантій щодо збереження життя українських героїв, які здалися в полон у Маріуполі.

Тобто, представники української влади публічно збрехали.

У ніч проти 29 липня на території колишньої колонії в окупованій Оленівці Донецької області у будівлі, де росіяни утримували українських військовополонених, стався потужний вибух. Загинули щонайменше 50 полонених.

За інформацією української розвідки, вбивство полонених в Оленівці скоїли найманці зі складу приватної військової компанії «Вагнер».

Україна поінформувала членів Ради Безпеки Організації Об‘єднаних Націй про воєнний злочин, скоєний російськими військами проти українських військовополонених у колонії у смт Оленівка.

Фото: міськрада Маріуполя

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *