Досудове розслідування щодо Віктора Медведчука завершено — ГПУ

Досудове розслідування щодо підозрюваного у держзраді та обміняного російській стороні на українських військових колишнього депутата Віктора Медведчука було завершено до проведення процедури обміну.

Про це повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін.

«В обмін на життя та свободу наших захисників Україна віддала Медведчука. Досудове розслідування щодо нього завершено. Свідчення Медведчука задокументовані. Ми нікого не випускаємо на свободу, а передаємо з української тюрми у велику тюрму, яка називається росія», — зазнаяив генпрокурор вранці, коментуючи звільнення 215 українських захисників напередодні.

Він додав, що держава пам’ятає про всіх, хто залишається в полоні. Разом із союзниками Україна працює над обміном «всіх на всіх», а успіхи ЗСУ у контрнаступі щодня збільшують «обмінний фонд». Зі свого боку, Офіс Генерального прокурора докладає максимум зусиль для повернення додому українських героїв.

Нагадаємо, ввечері 21 вересня в Чернігівській області відбувся масштабний обмін військовополоненими. Додому повернулося 215 українських військових, в тому числі й оборонців "Азовсталі". Серед них також командири гарнізону Маріуполь — Денис Прокопенко (позивний "Редіс"), Святослав Паламар та Сергій Волинський. Усі вони до закінчення війни проти України будуть знаходитися у Туреччині під особистим захистом президента Реджепа Ердогана.

Натомість Україна передала російській стороні кума Путіна Віктора Медведчука та 55 військовополонених рф.