Таємний пункт указу путіна дозволяє мобілізувати 1 млн росіян

Таємний сьомий пункт указу президента рф про часткову мобілізацію дає змогу Міноборони країни призвати на війну 1 мільйон осіб, повідомило джерело в адміністрації президента "Новой газете. Европа".

Про це повідомляють "Новая газета. Европа", російське пропагандистське агентство "РИА "Новости".

Співрозмовник видання сказав, що спочатку обговорювалося питання занесення під гриф "для службового користування" всього тексту указу. Пізніше було ухвалено рішення приховати під грифом тільки сьомий пункт, у якому справді йшлося про чисельність тих, хто має бути мобілізований.

"Цифру кілька разів виправляли, і в підсумку, зупинилися на мільйоні", — уточнив співрозмовник видання.

Для підтвердження цієї інформації видання спробувало також зв’язатися з органами виконавчої влади, які, як правило, отримують повні тексти указів президента, зокрема й тих, що віднесені до грифу "для службового користування".

За повідомленнями джерел у кількох міністерствах, повний текст указу до них не надходив, і побачити його через систему міжвідомчого документообігу немає можливості.

Прессекретар президента рф Дмитро Пєсков у коментарі російським пропагандистам "РИА "Новости" назвав "брехнею" інформацію про те, що у пункті №7 указу йдеться про можливість мобілізації 1 млн громадян, які підлягають призову. "Це брехня", — заявив Пєсков.

Нагадаємо: президент росії владімір путін вранці 21 вересня у зверненні до росіян заявив про часткову мобілізацію. За його словами, це необхідно "для захисту країни".

Прессекретар президента росії Дмитро Пєсков відмовився розкрити зміст засекреченого 7 пункту указу владіміра путіна про часткову мобілізацію, вказавши лише, що він стосується кількості призовників.

Після оголошеної часткової мобілізації в російських містах пройшли протести. За даними правозахиників, поліція затримала щонайменше 1 176 людей.

В Москві та Воронежі затриманим під час акції протесту проти часткової мобілізації почали видавати повістки до військкоматів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *