Ексгенерал-майора СБУ заочно засудили лише до 5 років ув’язнення і чомусь не за державну зраду.Його сивн теж покидьок

 Ексгенерал-майора СБУ Олександра Третяка заочно засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за заклики до захоплення державної влади у 2015 році.

Про це повідомляють Офіс генпрокурора, Єдиний державний реєстр судових рішень, розшукові обліки МВС.

Колишнього генерал-майора СБУ визнано винним у розповсюдженні з використанням засобів масової інформації матеріалів із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 109 КК України). Його засуджено до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Прокурори у суді довели, що ексспівробітник Служби безпеки України перейшов на сторону незаконно створеної окупаційної влади "ДНР" — повідомляє Офіс генпрокурора.

У листопаді 2015 року засуджений, перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Донецьк, діючи на виконання попередніх домовленостей з представниками так званого "МГБ ДНР", взяв участь у зйомці відеоролику на фоні їхньої символіки. Він особисто закликав до припинення існування чинної влади в Україні, а також боротьби проти неї із застосуванням всіх можливостей. В той же день цей відеоролик було розповсюджено в мережі Інтернет".

В Офісі генпрокурора не називають імені засудженого, а також не вказують, що розслідування було заочним.

Однак описана фабула справи точно співпадає зі справою, де підозрюваним був колишній генерал-майор СБУ Олександр Третяк.

Згідно з ухвалою суду від 2017 року, приблизно в листопаді 2015 р. він, перебуваючи на тимчасово окупованій території Донецької області, "вступив у злочинну змову з невстановленими досудовим розслідуванням представниками т.зв. "Міністерства державної безпеки ДНР" з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні шляхом створення та розповсюдження з використанням засобів масової інформації, у тому числі мережі Інтернет, матеріалів із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні".

29 листопада Третяк взяв безпосередню участь у зйомці відеоролику на фоні символіки т.зв. "МГБ ДНР", в якому особисто проголосив заклики до припинення існування чинної влади в Україні, боротьби проти неї, застосування всіх можливостей заради зміни діючої (незаконної) влади на владу, обрану народом у законний спосіб. Того ж дня цей ролик було розповсюджено в Інтернет.

В тій же ухвалі йшлося, що Третяк, імовірно, перебуває на окупованій території Донеччини, щодо нього здійснювалося спеціальне досудове розслідування.

На сайті МВС Третяк досі вказаний як особа, яка перебуває в розшуку за статтею 109, ч. 3 (Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації).

Якщо б колеги Олександра Третяка інкримінували генералмайору статтю КК "Державна зрада", то очевидний зрадник отримав би більш суворе покарання — держзрана в умовах воєнного стану карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна. Але слідчі чомусь "пожаліли" мерзотника, застосувавши до нього більш "м’яку" статтю КК. Що є також кримінальним злочином, скоєним слідчим (слідчими) СБУ.

Варто зазначити, що в червні 2015 року контррозвідка СБУ спільно з військовою прокуратурою ГПУ затримала сина Олександра Третяка, теж Олександра. 41-річного підполковника СБУ запідозрили в роботі на Головне управління розвідки Збройних сил Росії. Його подальша доля невідома.

Олександр Третяк народився 25 січня 1951 року в селі Володимирівка (Волноваський район Донецької області). У 1975 році закінчив Харківський юридичний інститут.

З 1975-го по 2002 рік служив в органах КДБ СРСР і СБУ; з 2002-го по 2005 рік обіймав посаду заступника голови Донецької облдержадміністрації; з 2005-го по 2006 рік знову служив в органах СБУ; 2006 року був виконувачем обов’язків заступника голови, заступником голови Донецької облдержадміністрації.

2010 року Віктор Янукович відкликав Третьяка з пенсії і призначив керівником УСБУ в Луганській області, трохи пізніше присвоїв звання генерал-майора. Главою Луганського управління СБУ Третьяк працював до березня 2014 року. Після звільнення був радником тодішнього голови Донецької ОДА Сергія Тарути, в команді якого відповідав за питання внутрішньої політики та взаємодії із силовиками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *