Морально і політично росія вже програла війну — Боррель

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що морально і політично росія вже програла війну.

рф все частіше зазнає невдач на полі бою, тому Україна переможе. Про це Боррель заявив під час виступу на Раді Безпеки ООН.

У своєму виступі Боррель також підкреслив, що спроби росії залякати Україну та країни, які її підтримують, проваляться. Він наголосив на твердій рішучості ЄС продовжувати підтримувати Київ та додав, що росія понесе повну відповідальність за скоєні нею злочини.

«Вже понад 6 місяців триває ця незаконна, безглузда та жорстока війна. Як багато хто говорив сьогодні тут, це атака на Статут ООН і міжнародний порядок, заснований на правилах», — заявив Боррель.

«Морально і політично росія вже програла війну. І все частіше програє на полі бою. Україна переможе», — додав він.

Боррель також згадав останні заяви президента рф владіміра путіна про його плани провести фіктивні референдуми як прелюдію до незаконної анексії частин України, що ніколи не буде визнано, а також про плани мобілізації 300 тисяч резервістів і відкриті ядерні погрози.

«Таким чином, світова безпека знаходиться під загрозою. Глобальні лідери, які зібралися цього тижня в ООН у Нью-Йорку, повинні надіслати чіткий і єдиний сигнал про те, що використання зброї масового знищення є неприйнятним за будь-яких обставин», — зазначив дипломат, додавши, що, на жаль, путін продовжує небезпечний шлях ескалації.

«Він намагається залякати Україну і всі країни, які підтримують Україну. Але це не вдасться. Це зазнавало невдачі в минулому, і зазнає невдачі знову, як і всі загарбницькі війни», — заявив у промові Боррель.

«Ця війна більше, ніж війна в Європі. На кону стоїть захист слабших держав від сильніших. Ми хочемо глобального верховенства права, чи закону джунглів? Ми віримо в сфери впливу чи у вільний вибір суверенних держав? Ця війна є трагедією у багатьох відношеннях. Окрім жахливих жертв і руйнувань, завданих Україні, росія втягує світ у економічну рецесію та глобальну продовольчу кризу», — додав він.

За його словами, ЄС робить все можливе, щоб протистояти цим наслідкам.

«Наша підтримка глобальної продовольчої безпеки становить понад 7,7 мільярда євро до 2024 року. Ми підтримуємо Чорноморську зернову ініціативу, якій сприяють Генеральний секретар ООН і Туреччина. Разом із солідарністю ЄС це допомогло знизити світові ціни на продукти харчування – але, на жаль, не скасувати це. Дві третини експортованого таким чином українського зерна потрапляє до тих країн, які його найбільше потребують, а не до європейців», — заявив Боррель.

На його думку, основне питання сьогодні – відповідальність.

«Російські збройні сили тероризують цивільне населення і зараз здійснюють незліченну кількість злочинів: масові вбивства, руйнування, зґвалтування та примусову міграцію. Усі жертви російської агресії заслуговують на справедливість і відшкодування», — підкреслив Боррель.

«Ми зробимо все можливе, щоб забезпечити відповідальність. Ми покладаємося на Міжнародний кримінальний суд і на українську владу. Ми підтримуємо МКС фінансово та технічно, а також допомагаємо Офісу Генерального прокурора України, надаючи навчання, експертизу та обладнання, зокрема для збору доказів», — додав він.

Раніше верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики Жозеп Боррель сказав, що заява путіна, яка включала кроки щодо анексії українських територій і погрозу використання ядерної зброї для «захисту» росії, свідчить про паніку та відчай глави Кремля.