Нецільове використання майже 29 млн грн при будівництві доріг на Полтавщині – справу скеровано до суду

Прокурорами САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням керівника одного з державних підприємств на Полтавщині у нецільовому використанні майже 29 млн грн та мільйонних зловживаннях під час будівництва доріг в області.

У межах розслідування встановлено, що наприкінці 2018 року очільник підприємства, яке спеціалізується на ремонті доріг, на власний розсуд, всупереч вимог Закону України "Про публічні закупівлі", уклав із приватними фірмами договори з розробки проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Однак, використання вказаних коштів за договорами не відповідало напрямам, передбаченим Бюджетним кодексом України. У результаті майже 29 млн грн було використано не за цільовим призначенням.

Крім того з’ясувалося, що вартість самих робіт за укладеними договорами була завищена. Ці зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму понад 5,5 млн грн.  

Дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 КК України. 

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підсудним є директор ДП «Агентство місцевих доріг у Полтавській області» є Олексій Басан (НА ФОТО), який багато років очолює процес розкрадання коштів Державного, обласного та місцевих бюджетів, призначених для ремонту і будівництва доріг у Полтавській області.

Ця багаторічна злочинна діяльність — результат бездіяльності обласної прокуратури, ДБР, СБУ та Нацполіції, які "закривають очі" на масштабні оборудки у "дорожній" сфері регіону.

Ще про Олексія Басана — у статті На Полтавщині непокараний фігурант гучної справи віддав 62 мільйони на таємне утримання доріг.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *