ЄС зіткнувся з труднощами у постачанні боєприпасів Україні через дефіцит вибухових речовин — FT

Нестача пороху, пластичних вибухових речовин та тротилу заважає Євросоюзу стабільно постачати боєприпаси в Україну.

Про це повідомляє Financial TImes з посиланням на чиновників та представників ринку.

Німецький чиновник заявив виданню, що фундаментальною проблемою Європи є неможливість налагодити виробництво в оборонній промисловості на рівні, необхідному за повномасштабного збройного конфлікту.

За словами голови Асоціації оборонної та охоронної промисловості Чехії Йіржі Хінека, «дуже складно» збільшити виробництво артилерійських боєприпасів за короткий час, особливо в умовах нестачі сировини. Він заявив, що в Європі немає великих виробників сировини, яка їм потрібна. На його думку, збільшення обсягів виробництва пороху піде близько трьох років.

Представник чеського виробника 155-мм боєприпасів Explosia повідомив FT, що заводи компанії зараз працюють на повній потужності, а збільшити обсяги виробництва можна не раніше 2026 року.

Дефіцит вибухових речовин призвів до зростання їхньої ціни в два, а в деяких випадках утричі, заявив виданню Антоніо Каро, гендиректор компанії FMG, яка виробляє 155-мм боєприпаси. Подорожчання сировини спричинило зростання ціни на боєприпаси. За його словами, зараз звичайний снаряд коштує 850 євро, що на 20% вище, ніж до початку конфлікту в Україні. 

Раніше сьогодні, 19 березня, Україна анонсувала нові пакети військової допомоги, до яких увійшли і боєприпаси від Німеччини, Данії, Канади, Франції та Естонії. 8 березня глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що міністри оборони країн Євросоюзу погодилися з необхідністю негайного постачання Україні артилерійських боєприпасів із запасів, що залишилися на європейських складах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *