Мобілізація: які пільги надає Україна тим, кого призвали до армії

Через військову агресію РФ в Україні введена загальна мобілізація, якій підлягають військовозобов’язані чоловіки у віці від 18 до 60 років.

Для військових Збройних сил України є і певні соціальні пільги, пише Telegraf.

Пільги на меддопомогу

Українські військові мають право на кваліфіковану медичну допомогу у закладах охорони здоров’я. Це стосується спеціальних лікарень для військових.

Також вони мають пільги на оплату вартості на санаторно-курортне лікування та відпочинок. Пільги можна отримати, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів.

Проїзд у транспорті

Військовослужбовці мають право на безплатний проїзд у всіх видах міського, приміського та міжміського сполучення (крім таксі).

На безплатний проїзд на залізничному, повітряному, водному, автомобільному транспорті претендують мобілізовані, які:

  • знаходяться у відрядженні;
  • їдуть у відпустку в межах території України (за умови, якщо розмір середньомісячного доходу сім’ї в сумі у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу);
  • у зв’язку з передислокацією військ або під час зміни місця військової служби;
  • їдуть до свого місця проживання всередині України, яке обране після звільнення зі служби.

Також військові, які отримали інвалідність під час бойових дій можуть користуватись усіма видами міського громадського транспорту в межах адміністративного району за місцем проживання, а також залізничним, повітряним, водним, автомобільним транспортом. Однак, для цього при собі потрібно мати відповідне посвідчення та інколи безплатний електронний квиток.

Пільги на податки та житло

Пільги на прибуток із підприємницької діяльності воїнів ЗСУ під час загальної мобілізації не нараховуються. Тим часом державна реєстрація підприємницької діяльності ФОП не припиняється.

Держава може запропонувати військовим житло або відповідну грошову компенсацію та встановлення квартирного телефону та квартирної сигналізації.

В Україні з 1 жовтня військові матимуть можливість отримати розстрочку на нерухомість під 3% річних, якщо початково внесена сума склала 20% від ціни житла.